Chceš se spřátelit ? ->> ZDE <<-
Chceš si přečíst mou první kapitolu z Nicie? ->> ZDE <<-

NICIE 1.KAPITOLA

25. září 2012 v 15:55 | Veri <3 |  Nicie

NICIE

1.KAPITOLA


"Musíme to oznámit královně Camilii!" Zakřičela Dera, když slyšela co se stalo. "Je to důležité! Nenechám to jen tak!" "Tak já jdu s tebou Dero. Přece nepůjdeš sama." Řekl Alffino a usmál se. "Vyrazíme hned ráno."Rozhodla Dera. "Teď jdi spát Alffino ať máš dost energie na zítřek. Bude to dlouhá cesta." S těmito slovy se každý odebral do svého domečku. Dera ještě chvíli přemýšlela o události co jí Alffino řekl.Nemohla uvěřit že se něco takového stalo.Byla rozhodnuta že s tím něco udělá, ale ještě nevěděla co.
Dera byla krásná elfka ,která se ničeho nebála.Tedy až na berušky.Ty ji doslova děsily svými puntíky.Byla velmi odvážná a do všeho se vrhala po hlavě.Mezi všemi byla velmi oblíbená. Měla jemné hnědé vlasy, které ji sahaly skoro až po pas. Jiskřivě zelené oči okouzlily každého, kdo se do nich zahleděl. Byla velmi štíhlá a také velmi ohebná. Svou energii dávala do všeho. Dávala ji i do věcí, které nebyli důležité. Její nejlepší kamarád byl Alffino. Byl to velmi nenápadný elf s mnoha dobrými nápady. Měl černé husté vlasy a tmavě hnědé oči. Byl také hodně štíhlý. Byl to jeden z nejhubenějších elfů v Nicii. Nicie bylo elfí město. Jeho královna byla Camilie. Milá elfka s křišťálově modrýma očima. Měla světle blonďaté vlasy, které sahaly lehce pod ramena. Měla svou bílou sovu Liu ,která s ní byla na každém kroku.Byla to velmi poslušná sova se stejně křišťálovýma očima.
Ráno se blížilo a Dera už nemohla spát.Tak se začala připravovat na cestu a vyrazila směrem k domečku,který patřil Alffinovi. "Vstávej!" zakřičela mu do okna a Alffino sebou leknutím prudce trhl. "Přece nebudeš spát až do oběda ne?!!" "To nebudu Dero. Ale takhle mě příště nebuď.Chceš snad abych dostal infarkt?!" "To nechci Alffino ale musím už vyrazit. Obleč se . Já na tebe počkám u fontány."A odešla. Netrvalo to dlouho a Alffino přišel. Když se vydali na cestu do středu Niciie,Dera zase vytáhla proč se to stalo. "Alffino. Řekni mi proč Wortenz ukradl náš kámen Lidristan?? K čemu mu bude, když už má takhle dost moci??" "Já sám nevím Dero. Možná ho může nějak využít." "To by nás ale Camilie varovala že by jsme ho měli hlídat. Sice to je daleko ale já bych to pohlídala kdyby bylo třeba." Následovalo dlouhé ticho. Dera s Alffinem se blížili do středu Nicie. Když už stály před palácem Camilie, dlouze se na něj zadívali ale pak nakonec vešli dovnitř. " Máte domluvenou schůzku?" Zeptal se nepříjemný elf Fidrek, který přijímal elfy ke Camilii. Dera s Alffinem se na sebe nechápavě podívaly,ale nakonec vyhrkly : "Ne nemáme ale je to naléhavé.Možná se jedná o nebezpečí Nicie a ostatních elfích měst!" "To vám tak budu věřit."Šklebil se dál Fidrek. Pak ale následovala oslepující zář a ze dveří vyšla sama Camilie. "Královno,tito dva elfové odmítají odejít i po tom co jsem je odmítnul přijmout." Hlásil okamžitě Fidrek. "Já je ale přijmu Fidreku. Slyšela jsem totiž že se jedná o nebezpečnou věc a tak jsem si sem zašla sama. Pojďte za mnou Alffino a Dero. Ráda si vás vyslechnu." Řekla Camilie.Pak ji oba následovali a Fidrek už se jen šklebil.Vešli do nádherné velké místnosti, která byla zdobena barevnými motýly. Všude kolem byli elfové co sloužily Camilii. Nosili jí jídlo, pití a starali se aby měla vše, co potřebuje a aby byla v bezpečí. Všichni byli oblečení do nádherných bílých obleků. Zdobila je nádherná květina. Byl to lehce namodralý zvonek, který působil velmi něžně. Na konci místnosti stál krásný ,světle modrý trůn.Byl ozdoben Motýly a na vrcholu opěradla byla čistě bílá perla, která zářila jako hvězda na nebi. " Tak co jste to chtěli říct?" Zeptala se Camilie. "Královno."Začala Dera. "Naše město a možná i ostatní město jsou nejspíš ve velkém nebezpečí. Wortenz , zlý kouzelník ukradl vzácný kámen města Nicie. Ukradl Lidristan. Nevím k čemu by mu mohl být, ale Alffino si myslí že by ho mohl využít a být ještě mocnější než je teď.Je to možné??" Ptala se Dera.Měla v hlavě nohem víc otázek ale věděla, že ji za chvíli na vše Camilie určitě odpoví sama. "Ano já vím. Tušila jsem že se něco stalo.Liu byla včera velmi nervózní. Už to chápu. Ano Alffino správně tušil.Wortenz si z Lidristanu může vyrobit novou a lepší kouzelnou hůl, která bude velmi mocná a mohla by nás všechny zneškodnit.Mám nápad , jak to napravit." Řekla Camilie a Alffino i Dera se na ní podívali a čekaly, s jakým nápadem Camilie přišla.

Veri <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rose Rose | Web | 25. září 2012 v 17:00 | Reagovat

Ahoj :-)  No, nápad je to vážne zaujímaví. Neviem či to tak malo byť alebo nie, ale to, že sa bojí "berušiek" ma vážne pobavilo :D  Je to iba začiatok, takže ti k tomu nejaký hlbší názor nepoviem, snáď len to, že začiatok sa ti podaril :-D
Mám ale jednu "pripomienku". Snaž sa vety viac rozvíjať. Dám ti príklad z textu: "Jeho královna byla Camilie. Milá elfka s křišťálově modrýma očima. Měla světle blonďaté vlasy, které sahaly lehce pod ramena." Toto by si mohla zhrnúť aj do jednej vety, napr.: Kráľovnou bola Camilia, milá elfka s kryštálovo modrými očami a svetlými vlasmi siahajúcimi pod ramena."
Ľahšie sa to potom číta ;-)
Inak sa mi to páčilo a som zvedavá na pokračovanie :-D

2 Veri <3 Veri <3 | Web | 25. září 2012 v 17:52 | Reagovat

[1]: Díky za recenzi i za radu.Určitě se budu víc snažit psát to v jedné větě a né to takhle kouskovat.
Díky :-)

3 Zoey Zoey | Web | 26. září 2012 v 14:35 | Reagovat

Páni, těším se na další kapitoly8)je hezké si zase přečíst něco o elfech8)8)Přeji hodně úspěchů8)

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 29. září 2012 v 18:41 | Reagovat

Elfy mám velmi ráda, ale dlouho jsem o nich nic nečetla. Rozjasnilo mi to tvář, když jsem zjistila, že vystupují jako hlavní postavy :)

A dej si pozor na tečky a čárky. Někdy ti to ujede... Doporučuji si tu překontrolovat ve Wordu, tam se chyby najdou rychle :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama